Ma itt jártam. Figyelmében ajánlom minden finnyás fotósnak, hogy a képek mobillal készültek, ráadásul fotózni se tudok. hm... Viszont még így is érdemes pár percet szentelni a képeknek. Nagyon sokat sétáltam és sokáig olvastam egy napos padon. Jó volt!!! ;)
A képeket le kellett kicsinyítenem. Viszont, ha valakinek nagyon megtetszik valamelyik fotó, el tudom küldeni eredeti méretben. Írj! ;)
Nem tudom mennyi ember van a világon (van-e?), aki pontosan tudja, hányfajta nárcisz él a Földön. Bevallom, nem sokat tudok róluk…
Szeretem a virágokat (ki nem?), rácsodáltam egy-egy különleges példányra (Apu fekete rózsája, kék szegfűje, stb…), de különösebben nem mélyültem el a témában. Mindig megelégedtem azzal a megmagyarázhatatlan kedéllyel, néhány pillanatnyi örömmel, amit a látványuktól, illatuktól kaptam…
Néhány hete kezdődött minden.
Megkezdődött a surrey-i tavaszi zsongás… Munkám során sokszor járok ugyanazokon az útvonalakon, és először csak a hangulatom javulását reméltem attól, hogy virágba boruljon minden, amerre járok.
A jeleket már felfedeztem az első percben… Nem volt nehéz kiszúrni a virághagymákból az ég felé törekvő csírákat.
Később, a rengeteg bimbó már reménnyel kecsegtetett, lesz itt nemsokára sok-sok szépség… Sokszor csak lelassítottam, hogy kedvemre gyönyörködhessek bennük, de később ez már nem volt elég. Kerestem egy alkalmas helyet (ha nem volt, kitettem a vészvillogót ), kiszálltam, s közelről is megcsodáltam őket. No, ekkor kezdtem rájönni, hogy milyen sokfajta is a nárcisz…
Tudtátok, hogy van törpe, normál és óriás nárcisz? Hogy létezik rövid, közepes és hosszúszárú? … Lássuk csak (a teljesség igénye nélkül!);
Van csőrös, csőr nélküli és teljes virágú. A csőrösök között óriás, közepes, kiscsőrű, kúpalakú, tölcséres, rövid, hosszú, keskeny, széles és szétterülő. A csőr nélküliek között tányéros, és szálas bibés. Lehetnek hegyes, vagy kerekített szirmai, vékonyak, vagy húsosak… És a színeik…!!! A variációk tárháza! A „mindene fehér”-től a tojáshéj (vajszínű), majd az „éppen csak” sárgán át a majdnem vörös narancssárgáig. És mindezek keverékei… a szirmok és a csőrök (ha nincs neki, akkor a bibeházak) világában. És itt mindenfelé nyílnak. Legalább egy-egy szál, vagy bokor minden kertben, útszélen virul, de vannak nárciszligetek is az…
És, ami a fő: SENKI SEM TÉPI LE ŐKET! Egyet sem!
Láthatjátok a saját szemetekkel, mennyiféle él belőlük, pedig – higgyétek el! – a tizedét sem tudtam lekapni a „fajtaféleségeiknek”.
Figyelem! A végére hagyom a csattanót! ;)
A képek között bemutatom a nárciszok „koronázott” királynőjét! Sohasem láttam még hozzá hasonlót sem! (Szerintem más sem.) Itt is csak ezt az egyetlen szálat. Joggal mondhatná bárki, hogy hét feje leginkább a sárkánynak van, miért nevezem hát királynőnek…? Hát, kérem! Egy királynő is lehet házisárkány... , Azután meg, lesz itt néhány hercegnőjelölt, sőt, egész nevelde: